2017 m. gruodžio 31 d., sekmadienis

Medėjančio filodendro dauginimas

Paprastasis filodendras (Philodendron bipinnatifidum) priklauso aroninių (Araceae) šeimai.
Seniau buvo atskiros Philodendron bipinnatifidum ir Philodendron selloum rūšys. Dabar nutarta, kad tai yra viena filodendrų rūšis ir pavadinta Philodendron bipinnatifidum, o P.selloum palikta sinonimu. Dar vienas sinonimas: Philodendron pygmaeum.

Nors lietuviškai pavadintas paprastuoju, bet dauginti nėra paprasta. Labiau tiktų vadinti puikiuoju, nes gražūs ne tik plunksniški lapai, bet ir stiebas su lapų prisitvirtinimo žymėmis, kuris atrodo tarsi šimtaakis milžinas Argas.

Paprastasis filodendras (Philodendron bipinnatifidum)

Kažkodėl retai auginami medėjantys filodendrai, gal bijoma, kad išaugs labai dideli. O gal atbaido didoka kaina. Bet jie auga daug lėčiau, nei laipiojantys, kurie gamtoje gali pasiekti 20 m aukštį.
Mediški filodendrai namie užauga maždaug 2 m aukščio ir pločio, nors kas žino, kiek užaugtų, jei būtų daugiau vietos. Botanikos sodų oranžerijose jie gerokai didesni.

Dažnai mediški filodendrai auga vienu stiebu, nesišakoja. Nukirpus viršūnę su orinėmis šaknimis, senoji dalis pradės leisti šonines atžalas, viršūnė vargiai prigis.
Geriau orines šaknis atsargiai įdėti į šalia pastatytą indą su vandeniu ar drėgnais kiminais.

Paprastastojo filodendro (Philodendron bipinnatifidum) orinis įšaknijimas

Vandenį nepatogu keisti, tad rinkausi kiminus. Galima šaknis sukišti ir į vazoną su substratu, bet tada nesimatys, kada pradės augti maitinančios šaknys. Kantrybės reikia daug.

Medėjančio filodendro (Philodendron bipinnatifidum, syn. P. selloum) naujos maitinančios šaknys kiminuose

Auginimui kambariuose tinkamesnis žemaūgis paprastojo filodendro (Philodendron bipinnatifidum) kultivaras 'Atom', pasiekiantis 35-40 cm aukštį. Apie jo dauginimą bus atskira tema.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą