2018 m. lapkričio 24 d., šeštadienis

Jei nepasodinsi tulpių, neateis pavasaris

Ir ne tik tulpių. Koks pavasaris be ankstyvų svogūninių gėlių žiedų?

Ilgas šiltas ruduo trukdė sodinti tulpes, hiacintus ir kitas svogūnines gėles, kurioms reikia +8 laipsnių pagal Celsijų dirvos temperatūros. Iš įprasto pirmo spalio mėnesio dešimtadienio tulpių sodinimas nusikėlė į lapkričio mėnesį. Kurios per vasarą liko neiškastos, tos jau sudygo. Anksti pasodinti hiacintai taip pat jau virš žemės paviršiaus.

Sodinant svogūnines kiauruose specialiai joms skirtuose krepšiuose, lengva išvengti negražaus džiūstančių lapų vaizdo po žydėjimo. Iškastus krepšius galima padėti mažiau matomoje vietoje.
Apie tai: http://gilesmedis.blogspot.com/2017/11/svoguniniu-geliu-sodinimas-i-krepsius.html

Bet ne visada tų krepšių turim arba pavieniams svogūnėliams neskiriam. Tada svogūnėlius galima sodinti tarpuose tarp daugiamečių, kurios suželia baigus žydėti svogūninėms.

Prieš sodinant svogūnėlius tarp melsvių, patogiau nupjauti gelstančius lapus

Miškuose augančias svogūnines galima sodinti tarpuose tarp melsvių ir astilbių (jeigu tai nėra labai šlapia vieta). Kol pastarosios sužaliuos, svogūninės baigs vegetaciją ir ruošis ramybės periodui.

Smulkius svogūnėlius gana nuobodu sodinti.

Kad atrodytų natūraliau, svogūnėlius galima laisvai paberti į nukastą tinkamo gylio plotą ir po to apvertinėti ten, kur nukrito.

Sodinant po krūmais praverčia juostos ir seni diržai

Nors Gardena manęs neremia, bet negaliu nepasidžiaugti jų gaminamu piktžolių ravėtuvu. Puikus įrankis ne tik pagal paskirtį, bet ir vidutinės apimties svogūnų sodinimui. Iškasa maždaug 10 cm gylio duobutes, tad tinka sodinti apie 3 cm aukščio svogūnus. Didesniems kasti per du kartus.

Gardena piktžolių ravėtuvas tinka sodinimui

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą