2021 m. balandžio 27 d., antradienis

Kaip auginti šokoladinę kosmėją (Cosmos atrosanguineus)

 Kaip atrodo šokoladinė kosmėja.

Tamsioji kosmėja yra daugiametė, bet Lietuvoje nežiemoja. Nusipirkus šakniagumbį sodinti į vazoną ar daigyklą, nes į lauką sodinti galima tik praėjus šalnų pavojui.

Tamsioji kosmėja (Cosmos atrosanguineus)

Auginama itin vandeniui laidžiame komposte, prižiūrima kaip jurginai. Gumbai iškasami prieš šalnas ir saugomi sausoje vėsioje patalpoje.
Bet geriau auginti vazone vasarai išnešant į lauką. Užklupus rudeninėms šalnoms galima įnešti į patalpą, po to vėl išnešti ir dar ilgai džiaugtis žiedais.

Tamsiosios kosmėjos (Cosmos atrosanguineus) sodinimas


Sunkiausia yra išsaugoti gumbus per žiemą.
Jeigu yra jurginų šakniagumbių laikymui tinkama patalpa, tada ne problema. Nors tamsiosios kosmėjos laikymas žiemą panašesnis į didžiažiedžių kanų, kurių gumbai smulkūs ir greičiau perdžiūna, nei smulkiažiedžių kanų. Todėl kosmėjas geriau laikyti neiškastas vazone, jei jame auginome per vasarą.

Tamsioji kosmėja (Cosmos atrosanguineus)


Lauke augintų tamsiųjų kosmėjų (Cosmos atrosanguineus) gumbus iškasame prieš šalnas, tuo metu ir dauginame dalijant. Arba pavasarį nupjaunant sudygusius pagrindinius ūglius. Šaknydinami vandenyje ir sodinami į daigyklas.

Tamsioji kosmėja (Cosmos atrosanguineus), pasodinta kovo mėn.


Kovo mėnesio gale pasodinta tamsioji kosmėja (Cosmos atrosanguineus), nes pradėjo dygti. Šiek tiek per anksti, kai nėra laisvos pietinės palangės ar šiltnamio. Ūgliai blyškūs, bet gavę saulės greitai įgauna šokolado spalvą.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą