2020 m. vasario 22 d., šeštadienis

Patagoninių verbenų (Verbena bonariensis) dauginimas

Pirmiausia noriu atsiprašyti už vandenženkliais sugadintas nuotraukas, bet savo turtą reikia pačiai saugoti.

Patagoninė verbena (Verbena bonariensis)

Kaip ir visa ko dauginimui, taip ir patagoninių verbenų, reikalinga tinkama vieta ir laikas, dar šiek tiek priemonių.
Lengviausia yra tiesiog rudenį išberti surinktas sėklas norimoje vietoje ir pasižymėti, kad neišravėti, nes sudygusios jos visai nepanašios į gėles. Tos vietos neravėti. Dygsta labai vėlai.
Norint ankstyvesnio žydėjimo, sėti į vazonėlius vasario-kovo mėn. ir papildomai apšviesti. Lauke sodinti tik praėjus šalnų pavojui.

Sudžiovintos peržydėjusių patagoninių verbenų šakelės netinka sausoms puokštėms, nes byra smulkios sėklos

Kad naudoti kitą būdą, reikia vėsios patalpos. Tokios, kurioje nedygsta bulvės ir jurginai. Jeigu yra neperšalanti, bet ir ne per šilta vieta, tada rudenį patrumpiname nušalusius patagoninių verbenų žiedynus su stiebais iki žalios vietos, išrauname lengvai nupurtydami žemę

Patagoninės verbenos (Verbena bonariensis)

ir sudedame į maišus ar kibirus. Retkarčiais patikriname, kad neperdžiūtų šaknys. Jei labai sausos, geriau apipurkšti, nei laistyti.

Patagoninės verbenos (Verbena bonariensis) vėlų rudenį

Taip laikome iki birželio mėnesio. Sodiname saulėtoje vietoje į kalkingą dirvožemį.
Šio būdo privalumai, kad verbenos žydi šiek tiek anksčiau, nei sėtos ar savaime pasisėjusios ir būtent ten, kur mums reikia.
Turint vietos ant palangės, balandžio mėnesį galima perkelti šaknis į vazonus ir iki saugaus laiko auginti kambaryje. Į gėlyną lauke persodinti kai žydės paprastasis erškėtis.
Dar galima dauginti auginiais rugpjūčio gale/rugsėjo pradžioje. Nukerpame šonines nežydinčias šakeles ir įsmeigiame į vazonėlius su laidžiu substratu. Lengvai sudrėkiname, uždengiame skaidriu maišeliu ir pastatome šviesioje vietoje, bet ne saulėkaitoje. Šiam dauginimo būdui reikia vietos ant palangės arba oranžerijos.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą