2024 m. vasario 12 d., pirmadienis

Valgomoji geltonpintė (Laetiporus sulphureus)

 Valgomosios geltonpintės (Laetiporus sulphureus) atrodo lyg voveraitės ant medžių - ryškios, gražios, bet žudančios medį, kaip visi kempiniai.

Lietuvoje dažnai sutinkamas grybas, tik ne visų grybautojų vertinamas. Nemėgstantys lankytis miškuose, gali prisirinkti miestų parkuose.

Valgomoji geltonpintė (Laetiporus sulphureus)

Dailieji geltonosios kempinės vaisiakūniai matomi medžio paviršiuj, o grybiena išplitusi visame kamiene, sukelia puvinį, suardo medieną, medis tampa neatsparus vėjams.

Valgomosios geltonpintės (Laetiporus sulphureus)

Šiame parke prieš keletą metų valgomoji geltonpintė matėsi tik ant vieno medžio. Tai nereiškia, kad nebuvo daugiau pažeistų medžių, nes vaisiakūniai auga ne kasmet.

Jauni valgomosios geltonpintės vaisiakūniai (Laetiporus sulphureus)

2023 m. vasarą geltonpintėmis apkibusių ąžuolų buvo daugybė. Gal ir nieko keisto, nes parkas specialiai sendinamas.

Valgomosios geltonpintės likučiai, apačioje auga naujas vaisiakūnis (Laetiporus sulphureus)

Nupjaudami geltonpinčių vaisiakūnius grybautojai medžio jau neišgelbės, bet apsaugos kitus medžius nuo užkrato, nes nebebus sporų.

Apipjaustytos valgomosios geltonpintės (Laetiporus sulphureus) ir invaziniai šliužai

Vaisiakūniai dažniausiai auga kamienų apačioje, lengvai pasiekiami žmonėms ir šliužams. Rečiau pasitaiko 3 metrų aukštyje, ten subręsta ir išbarsto sporas.

Valgomosios geltonpintės (Laetiporus sulphureus) vidutinio amžiaus vaisiakūnisTas pats valgomosios geltonpintės (Laetiporus sulphureus) vaisiakūnis po 2 savaičių.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą